Kartal Escort

sv

Karantina günlerinde kilo almamak için metabolizmayı hızlandıracak 7 öneri

avatar

Efsane YT

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karantina günlerinde kilo almamak için metabolizmayı hızlandıracak 7 öneri

Birçok insanın yeni tip koronavirüs nedeniyle evlerine kapandığı bu dönemde, kilo problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Yağ yakmanın en etkili yolu ise metabolizmayı hızlandırmaktır. Bunun için yapılması, tüketilmesi faydalı karantina günlerinde kilo almamak için metabolizmayı hızlandıracak 7 öneri ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

KURU YEMİŞ

İlk olarak badem, ceviz gibi tokluk hissi veren kuru yemişlerin kilo verilmesine, metabolik sistemi hızlandırmaya yardımcı olacağını unutmamalısınız.

ÇİKOLATA

Pek çok insanın vazgeçilmez lezzeti çikolata, doğru şekilde tüketildiğinde yararlı bir hale dönüştürülebilir. Çalışmalar, günde 42 gram çikolatanın içeriğindeki kakao sayesinde stres seviyesini azaltarak metabolizmayı hızlandırdığını gösteriyor.

TAHIL ÜRÜNLERİ

Yulaf ezmesi, kinoa ve tam tahıllı ürünler tüketerek metabolik dengeyi alt üst edip yoracak işlenmiş tahıllı gıdalardan uzak durmalısınız.

SPOR

Evde ya da spor salonlarında, imkanlar doğrultusunda egzersiz, yürüyüş vb. sporlar yaparak günde en az 2-3 saatinizi hareket halinde geçirmelisiniz.

KALSİYUMLU İÇECEKLER

Kalsiyum tüketerek metabolizmanızın daha fazla yağ yakmasına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle tam yağlı süt içerek yağların bel çevresinde birikmek yerine yakılmasını sağlayabilirsiniz.

KAHVE

Araştırmalar, kafeinli kahve içenlerin kafeinsiz kahve içenlere göre metabolizmalarının daha hızlı olduğunu açıklıyor. Sade bir filtre kahve yerine yeşil çayla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

UYKU DÜZENİ

Gün içerisinde şekerleme yapmak, çok geç saatlerde yatıp geç uyanmak da metabolizmanın hızlanmasını engelleyen faktörlerdendir. Hızlı bir metabolizma için uyku düzenine önem vermelisiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.